Angela’nın Külleri

En dipten küllerin içinden doğup gelen bir hikâyenin anlatımı olan bu kitap mükemmel bir kurguya sahip. Bu kurgunun temelinde yatan şey ise yazarımızın başından geçen çileli hayat. Frank McCourt hayatını oldukça fakir bir dönem içerisinde geçiren bir yazar. Babası ise tam bir ayyaş ve umursamaz. Miskin olan, para kazanmayı sevmeyen bu adam aynı zamanda alkolü ve kumarı çok seven birisi. Kazandığı az parayı da buraya yatırıyor çocuklarına bakmıyordu.

Yazarımızın annesi ise çocukları için yedirecek bir şeyler bulmaya çalışsa dahi çabaları sonuçsuz kalıyordu. Bu ortamda yetişen yazarımız babasının anlattığı İrlanda’nın kurtuluş hikâyeleri, annesine bebekler getiren bir meleğin müthiş hikâyesini gözler önüne seriyor. Angela’nın Külleri bu hayatı yaşayan bir kalemin elinden çıkmış hayal gücü bu zorluklar ile beslenmiş bir yazarın en güçlü kitabı.

Angela'nın Külleri

Angela’nın Külleri

Frank McCourt farklı bir tat sunacak bu eserinde aslında yaşadığı her zorluğu okuyucuya hissettiriyor. Bir solukta okuyabileceğiniz harika bir eser olan Angela’nın Külleri ile bazen hüzün, bazen heyecan yaşayacaksınız.

Yeniden Doğan Angela’nın Külleri

Yeniden doğan ve bu doğunun simgelendiği bu kitap son zamanların en çok beğenilen ve tavsiye edilen eserleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Güçlü anlatımı ile bütün olayları mükemmel bir şekilde aktaran yazarımız farkını ortaya en net hali ile koymayı başarmış. Çok daha fazlasını yaşamak ve hissedebilmek için mutlaka okunması gerekilen bir eser.

Yazar: Frank McCourt

Kitap: Angela’nın Külleri

Basım yılı: 2000

Sayfa Sayısı: 463

ISBN : 9789753311748

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*