Biçem Alıştırmaları

İlginç konusu olan ve akıcı anlatımı ile kitabın beğenisi artmıştır. Sıradan bir hikâyenin 99 değişik biçimi ile anlatılması kitabın farklı olmasını sağlamıştır. Biçem Alıştırmaları kişilerin değişik konulara bakışını belirtir. Mizahı değişik boyutta ele almıştır. Çok yönlülüğü, dilin anlatımının karşılaştırılmasını yapar.

Biçem Alıştırmaları Mizahı Anlatır

Kitabın anlatımı ve dili çarpıcı etkisiyle okuyucuyu büyüler. Dilin farklı biçimleri mizahi boyutu ile değerlendirilir. Biçem Alıştırmaları özellikle anlatım tarzı ile dikkat çekmiştir. Kendi anlatımı ile özgünlüğü yakalamıştır. Tarzını kelimeleri ile dans eder biçimde ortaya koyan yazarın hikâyesi büyük beğeni kazandı. Okuyucu dilin gücünü daha net anlayacaktır.

Biçem Alıştırmaları

Biçem Alıştırmaları

Yazar Raymond Queneau kitabıyla büyük bir başarı yakalayarak adından söz ettirmiştir. Dil özelliklerine değinerek yarı mizah yarı ciddi anlatımı okuyucuyu etkisi altına almıştır. Yazarların yaptığı eklerle kitap daha çok zengin bir hale dönüşür. Anlatım etkisi ve ifadelerin çok yönlülüğü kitabın iyi bir çizgide olmasını sağlar. Severek okuyacağınız romanda dil hayatının inceliklerini göreceksiniz. Büyük beğeni kazanan kitap en çok satanlar listesinde yerini almıştır. Kaliteden ödün vermeyen yazar kitabı ile büyük bir başarı sağlamıştır.

Kitap özellikle her yaş kesimine hitap eder. Raymond Queneau özel anlatımı ile kitabı zenginleştirmiş ve eleştirmenlerin beğenisini kazanmasını sağlamıştır. Kitap hakkında çoğunluk olumlu yorumlar vererek herkese tavsiye etmişlerdir. Çağımıza farklı bir roman anlayışı katılmıştır. Kaliteli ve akıcı anlatım tarz kitabın elden düşmemesini sağlar. Yazarın konuya bakış açısı ayrıntılı ve açıktır.

Kitap: Biçem Alıştırmaları

Yazar: Raymond Queneau

Sayfa: 140

İstanbul 2003

ISBN: 9789755702056

 

1 Yorum

  1. zahide kılıç diyor:

    Bir hikayenin bende bu kadar beyin fırtınası yaşatacağını hiç ummuyordum . Farklı bir tarz nerelerden akıla geldiğini çok merak ediyorum açıkçası nası bir hayal gücü hala çözemedim tek kelimeyle muhteşem bir kitap olmuş .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*