Cariye’nin Gelini – Nurbanu

Osmanlı’ya iki padişah veren Nurbanu adındaki Valide Sultanın hikayesi “Cariyenin Gelini Nurbanu” sizlere aşkın hikayesini anlatıyor. Cariye’den kraliçeliğe adım atan Nurbanu sizleri okurken büyüleyecek ve kitabın başına kilitlenmenizi sağlayacak. Aşk, entrika, tutsaklık ve kıskançlığın hikayesi… Kitap sizleri okurken sanki film izlermişcesine duygulandıracak ve yaşanılan olaylar sizde de derin izler bırakacak.

İktidar mücadelesinin de ele alındığı bu kitapta Demet Altınyeleklioğlu  iki kadının mücadelesini ele aıyor. Venedik güzeli olarak nitelendirilen Cecilia Baffoy’un inanılmaz evrim geçiren hayat hikayesi sizlerde şaşırtıcı bir etki bırakacak. Okurken sizlerde bu kahramanın hayat hikayesinde yeri geldiğinde onunla beraber gülecek yeri geldiğinde ağlayacaksınız. Genellikle Osmanlı Kadınları Cariyeler, Padişahlar üzerine eserler yazan Demet Altınyeleklioğlu “Cariyenin Gelini-Nurbanu” adlı kitabında Mihrimah ve Nurbanu’nun hikayesini anlatıyor.

Cariye'nin Gelini Nurbanu

Cariye’nin Gelini Nurbanu

Venedikli Altın Kızın hikayesi… “Cariye’nin Gelini-Nurbanu”

Venedikte Altın Kız denilen ve herkesin gözü üstünde olduğu güzeller güzeli Celilia adında bir  kız var. Bu kıza serenatlar yapılıyor aşk şiirleri ona yazılıyor fakat ta ki bu güzelliği Sultan Süleyman’ın haremine gelene kadar. Haremde hayatı tam bir kabusa dönecek ve artık o bir köle olacaktır.

Haremde Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah bu hareme yeni gelen güzeller güzeli Celilia ile karşılaşır ve Celilia’nın ismini “Tanrının ışığını saçan Kraliçe” anlamında Nurbanu ismiyle değiştirir. Nurbanu daha sonra güzelliği ve o alımlı çekiciliği ile Hürrem’in oğlu Şehzade Selim’i kendine aşık eder. Gelişen bu durum Hürrem’in planlarına aykırı olarak gelişmiştir çünkü Hürrem Nurbanu’yu Selim’e değil küçük oğlu Beyazıt’a yakıştırır. Böylece Nurbanu ve Kayınvalidesi olacak Hürrem arasında bitmek bilmez bir serüven başlar.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*