Denizin Çağrısı

Hayat karşısında, yaşadığı başarısızlıklar, memnuniyetsizlikler ve beklentilerinin gerçekleşmemesi sonucunda yaşanan hayal kırıklıkları, bazı kararların alınmasına neden olur. Alınan bu kararlar ile birlikte, hayatın değişmesi de gündeme gelir ve suyun akışı da değişikliğe uğrar. Yaşanan bu değişim ve ortaya çıkan yeni hayat ise, beklentileri karşılayacak türde olgulara sahiptir.

Elinizde olan eser, hayata karşı kafa tutan ama sürekli dibe doğru inen bir gencin, hayat karşısında ki duruşunu ve bu duruşa karşı yeni bir savunma mekanizması almasını ifade ediyor. Denizin Çağrısı, hayat içerisinde yediği darbelerden bunalan gencin, denize doğru geçişini resmediyor.

Denizin Çağrısı

Denizin Çağrısı

Denizin Çağrısı İle Başka Bir Hayata Doğru

Hayatın tüm acımasızlıklarını arkasına alarak kendisine yeni bir dünya hedefi çizen kahramanımız, başka hayatlara doğru sürükleniyor ve tek düze devam eden hayatı, birden bire değişmeye ve farklılaşmaya başlıyor. Eser sahibi olan Jack London, bu eseri ile birlikte karanlıkların sonunda, bir umut ışığının olduğunu ve hayattan asla vazgeçilmemesi gerektiğini, okuyucularına adeta aşılıyor.

Denizin Çağrısı adlı eser, hayat karşısında hayal kırıklıkları yaşayan insanların, kaçış noktasını ve bu nokta ile beraber yeni bir hayata kavuşmalarını anlatıyor. Bu eseri okuyarak, sizlerde hayata karşı bir duruş geliştirebilir ve yeni bir tavır alabilirsiniz.

Jack London, anlatımında yakaladığı sadelik ve akıcılıkla, eserinde başarıya ulaşmıştır. Bu başarısını elde ederken, öldürücü boyutlarda olan gözlem gücü, eserin tümüne sirayet etmiş ve bu da, eseri başarıya taşımıştır.

Yazar: Jack London

Eser: Denizin Çağrısı

ISBN: 9789750722356

Sayfa Sayısı: 2014

Yayın Yılı: 160

 

1 Yorum

  1. çağrı çağatay diyor:

    başka hayatları keşfederek yaşadığım hayata şükreder oldum bu kitaptan sonra . Hayattan asla vazgeçmemeyi tüm zorluklara karşı gelmeyi kol kanat germeyi .İnsanları olduğu gibi kabullenmeyi öğrendim umarım sizde faydasını görürsünüz .

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*