Devrimin Gölgesinde Fırtınalar

Sosyalist Devrimini konu edinen “Devrimin Gölgesinde Fırtınalar” adlı kitap  politik rüzgara kapılmanızı sağlıyor. Kitap Rus Ekim Sosyalist Devrimini ve ona dair aktörler arasında gelişiyor. Okuduğunuzda sizde tartışma imkanı bulacak, görüşlerinizi dile getirmeye başlayacaksınız. Kitabın her ne kadar konusu ağır gibi gelse de akıcı dili sayesinde sizi yormuyor, ilerledikçe daha sürükleyici olduğunu fark ediyorsunuz.

Lenin, eşi Nadejda Krupskaya, Stalin, eşi Nadejda Alliluyevanın adındaki kahramanlar bu kitapta can buluyor ve bilmediğiniz hayat hikayeleri en çarpıcı şekilde gözler önüne seriliyor. Azarbeycan’lı ünlü gazete ve araştırmacı olan Etibar Babayev Devrim dönemlerinde yaşadığı için bu kitabı yazabilecek kadar donanıma sahip. Kendisi de böyle bir kitabın yazılma ihtiyacını hissedince “Devrimin Gölgesinde Fırtınalar” isimli kitabını yayımlayıp okurlarına sunuyor. Yazar” Yalana Heykel” adlı eserinden sonra bu kitabına da gereken titizliği ve başarıyı gösterip okurlarını şaşırtmıyor.

Devrimin Gölgesinde Fırtınalar

Devrimin Gölgesinde Fırtınalar

Cinayet ve Devrimin Tarihi Buluşması…”Devrimin Gölgesinde Fırtınalar”

Sovyet Birliğinin başlangıçtaki yıllarında Rusya’da gerçekleşen siyasi oyunların gerçek amaçları bu kitapta gün yüzüne çıkıyor. İran’da Bolşevikler tarafından kurulmak için çaba gösterilen Gilan Sovyet Cumhuriyeti çatışması, Devrimin Kralı olarak nitelendirilen Sovyet İstihbarat Örgütünün kurucusu Feliks Dzerjinskinin yaşamı, hayata dair çektiği çileler, yaşadığı olumsuzluklar kitabın en etkileyici kesitleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra kitapta tarihe adını yazdırmış birçok devrimciyle de karşılaşabilirsiniz.

Dünya siyasi tarihine damgasını vuran ve Stalin’in rakip içinde olduğu Lev Trotski cinayeti bu kitabın  önemli bir kısmını oluşturuyor. Etibar Babayev’in eserinde Trotski cinayetinin kimliğine, Trotski’nin hayatına dair detaylı bilgiler yer alıyor. Dünya tarihinde önemli rol oynayan ve tarihin değişmesine neden olan daha birçok olay bu kitapta aralanıyor.

 

4 Yorum

 1. çimen bakıroğlu diyor:

  Sosyalist Devrimi konu ele alınmış. Okurken zamanınızın nasıl geçtiğini fark edemiyorsunuz. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 2. metecan muratoğlu diyor:

  Tamamen sosyalist devrimden bahseden özgür bir kitap. Okuduğunuz da bakış açınızın ve fikirleriniz değişecektir.

 3. erhan cinas diyor:

  Azerbeycanlı Etibar Babayev in kaleme aldığı kitap harika bir kitap tavsiye ederim . Devrimcilerin dikkatini toplayacak bir kitap diye düşünüyorum :)

 4. nurettin şen diyor:

  Konusu çok ağır ya . Ama bir o kadarda akılda kalıcı bilgiler veriyor . Kitap sayesinde çok şey öğrendim herkese de tavsiyede ediyorum mutlaka okumanız gerektiğini düşünüyorum :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*