Ev Canavarı

Hayatınızın büyük bir kısmını geçirdiğiniz evinize neleri sığdırabilirsiniz? Yaşamınızı, anılarınızı belki de hayallerinizi sığdırabilirsiniz. Ama aslında evinizi bundan çok daha fazlasını sığdırabilirsiniz. Dünyayı, fikirleri, düşünceleri, paradigmaları, açlık – yoksulluk, iyi, kötü, çirkin vb. her şeyi sığdırabilirsiniz. Bu kadar çok şeyin bir eve nasıl sığdığını Deniz Esen imzalı Ev Canavarı kitabından öğrenebilirsiniz.

Ev Canavarı araştırma – inceleme tarzında yazılan hayatın ve sistemin insana dayattığı yaşantıyı sorgulayan ve tüm bu sorgulamaları bir ev üzerinden anlatan kinayeli ve eğlenceli bir kitap. Esprili bir üslupla hayatı değerlendiren Ev Canavarı bir evin inşaat aşamasında başlayarak hayata dair kavramları sorguluyor.

Yaşamı Sorgulamayanlara: Ev Canavarı

Ev Canavarı

Ev Canavarı

Günlük hayatta yaşanan olayları kimi zaman bir öykü tadında kimi zamanda bir romanda tadında anlatan Deniz Esen Ev Canavarı kitabında daha çok emek ve iş gücü kavramları arasında durmuş ve bu duruşunu da Karl Marx ile daha belirgin bir hale getirmiş. Kapitalizmin insanlık üzerinde meydana getirdiği baskıcı tutumu sorgulayarak işçiyi, emekçiyi koruması altına almaya amaçlıyor.

İşçi ve emek üzerinden kapitalizme dair eleştiriler bir tavır sergileyen Deniz Esen işte geçirdiğimiz zamanın aslında bize ait olmadığı sadece hayatımızın daha hızlı bitmesini istediğimiz bir parçası olarak nitelendirerek bir bakıma öz eleştiri yapmaktan da geri durmuyor. Yaşama, çalışmaya ve Kapitalizme karşı derin düşüncelerle yaşam biçimini sorguluyorsanız bu yolda Deniz Esen’in Ev Canavarı şakacı bir arkadaş gibi size eşlik edecektir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*