Fedai – Hepimizin Bir Nedeni Var Yanlış İşler Yapmak İçin

Ankara’nın o soğuk, o varoş mahallerinin birinde yaralı çocukluk anılarını hatırlayarak yoluna devam eden genç bir adamın romanı, Fedai – Hepimizin Bir Nedeni Var Yanlış İşler Yapmak İçin… İçinde yaralı çocukluk dönemlerinin olduğu, tüm yükünü geçmişte bırakmayı başarmış olan, gidecek bir yeri olmadığı gibi eve bağlayan bir nedeninin de bulunmadığı genç adam, sokakların en derininde belki bir sevgi duygusunu bulacak hayaliyle öfkenin, isyanın da karıştığı yaşam içerisinde bulunuyor.

O ara başlayan Ankara’nın o kapkaranlık ve bir o kadar soğuk gecesinde “derin gece” dedikleri gece başlıyor… Yabancı kadınların zorla çalıştırıldıkları, ölüme her zaman hazır bulunan transların bulunduğu gece ise yeni başlar.

Angutyus, daha öncesinde “Bir Apaçi Masalı” adlı kitabının yazarı olup, yeni kitabı olan Fedai – Hepimizin Bir Nedeni Var Yanlış İşler Yapmak İçin adlı eserinde her şeyi tüm çıplaklığıyla açıklıyor.

Angutyus

Angutyus

Fedai, Ankara’nın görülmeyen hayatını anlatıyor

Ankara’nın içinde görülmemiş sokakların görülmemiş gerçek hikayeleriyle dolu dolu okunacak bir kitap olarak karşımıza çıkıyor, Fedai. Her şeyin tüm açıklayıcı ve çıplaklığıyla ortaya çıktığı bu kitapta Ankara’nın o pis sokakları en derin bir şekilde anlatılıyor.

Angutyus, efsane olan ilk kitabında ki dili yine bu kitabında da başarılı şekilde kullanışa benziyor. Hoş bir şekilde okunabilir kitap olduğu gibi 2014 yılı yeni çıkanlar adlı rafta yerini şimdiden almış gözüküyor.

ISBN: 6055234549

Sayfa Sayısı: 436

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Angutyus

Kitap: Fedai -Hepimizin Bir Nedeni Var Yanlış İşler Yapmak İçin… 

 

2 Yorum

  1. tezcan özen diyor:

    Değişik bir kitap . Bakış açısıyla değişik ve farklı diye düşünüyorum umarım sizde beğenirsiniz . Polisiye kitaplar her zaman ilgimi çekiyordu zaten ama bunun gibi bir macera ve polisiye bir arada karşılaşmamıştım :)

  2. rıza güntekin diyor:

    Bir zamanlar ankara da yaşayan bir varoş mahallesinde çocukluk anılarıyla geri dönen bir genç adamdan bahsediliyor. Heyecanlı ve merak uyandıran kitaplardan. Kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*