Gençliğin O Yakıcı Mevsimi

Kitap tavsiye bölümümüzde yer alan Gençliğin O Yakıcı Mevsimi sizleri geçmiş yıllara götürerek bir kadının başından geçenleri anlatıyor. Bu eseri okurken bir kadının hislerine tanıklık edecek ve aşkını, kırılganlıklarını, geleceğe ait hayallerini göreceksiniz.

 

Gençliğin O Yakıcı Mevsimi

Gençliğin O Yakıcı Mevsimi

Erendiz Atasü tarafından kaleme alınan bu eserde baş kahraman Ayşe Aysu’nun başından geçenler anlatılıyor.  68 kuşağında yaşayan Ayşe Aysu tıp okuyan farklı bir kızdır. Tıp bölümünü bitirdikten sonra ihtisasa başlayan bu genç bayanın ilerisi için çok güzel hayalleri vardır. Ülkesinde mutluluk isteyen genç bayan kadınla erkeğin ayırt edilmediği bir toplum istemektedir. Hayatının aşkını arayan Ayşe Aysu yoğun duygular içerisine girerek tensel yaklaşımlar istemektedir. Hayatının aşkını bulduğunu sanacaktır ama işler beklediği gibi gitmeyecektir. Kendisiyle aynı işte çalışan meslektaşı Fethi’ye aşık olan Ayşe Aysu farklı duyguları bir arada yaşayacaktır. Dürüst bir erkek olan Fethi aynı zamanda bir devrimcidir ve kadınların toplumda erkeklerle eşit olmaları gerektiğine inanmaktadır. Bütün bunlara rağmen Ayşe Aysu sonuç alamayacaktır.

Gençliğin O Yakıcı Mevsimi Sizi Eskilere Götürecek

Gençliğin O Yakıcı Mevsimi bizlere bir kadın ama iki farklı insan tipini sunuyor. Aysu aşkı sembole ederken Ayşe çekingenliği, ilişkide uzak durmayı anlatıyor. Tek bir kadın tipinde iki farklı durumu yansıtan yazar Erendiz Atasü aşık olan bir kadının yaşadıklarını bizlere ustaca aktarıyor. Eskilere güzel bir yolculuğa çıkacak ve o yıllarda yaşayan bu iki kişinin hayatına tanıklık edeceksiniz.

Yazar: Erendiz Atasü

Kitap: Gençliğin O Yakıcı Mevsimi

ISBN: 9789750723247

Sayfa Sayısı: 176

Yayın yılı: 2014

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*