Gezgince

Konu gezi yazıları olduğu zaman insanların akıllarına gelen isimlerin başında Timur Özkan bulunuyor. İlk kitabı ile gezmeyi, gezilen yerleri incelemeyi seven insanların bu isteklerini yerine getiren Özkan, ortaya çıkan ilgi sonrasında ikinci kitabını yazmak için kollarını sıvadı. Daha öncesinde yine gezi kitaplarının editörlüğünü yapan yazar, özellikle de Ankaralı Gezginler serisi ile birlikte bu kategoride ne kadar başarılı olunabileceğini insanlara göstermiş oldu.

Timur Özkan, bir kitap çıkarmadan önce Cumhuriyet 4 Mevsim Gezi, Hürriyet Seyahat, Kül Öykü Gazetesi gibi yerlere düzenli olarak yazılar yazmaya başladı. Yazılan bu yazıların hızlı bir şekilde beğenilmesinin hemen ardından da yazar bu sefer okurlara farklı bir deneyim sunmak amacı ile çalışmalarına da başlamış oldu.

 

Gezgince ‘nin Dünyası

 

Gezgince

Gezgince

İlk kitaptan sonra ortaya çıkan Gezgince, aslında yazarın daha öncesinde gazete ve dergilerde yazmış olduğu gezi yazılarının toplaması. Böylece insanlar takip edemedikleri yazıları tek bir kitapta buluyor, daha öncesinde görmediği pek çok yer hakkında da ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olma fırsatına kavuşmuş oluyor.

Gezgince kitabının en büyük özelliklerinden bir tanesi ise yalnızca belirli bir ülke içerisindeki yerleri anlatmıyor. Küba’dan Macau’ya uzanan yazıların yanı sıra ülkemizin en güzel şehirlerinden Ankara ve İzmir’den de enfes yazılar bu kitabın içerisinde yer alıyor. indirimdeki kitaplar içerisinde yer alan bu kitap ile birlikte insanlar 100’den fazla ülke hakkında kaliteli yazıları okumuş olacak.

 

 

Yazar: Timur Özkan

Kitap: Gezgince

ISBN: 9789758996926

Sayfa Sayısı: 256

Yayın Yılı: 2008

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*