İmkansızın Şarkısı

Bazı kitaplar insana okuduğunu sadece gözlerinde değil yüreğinde de hissettirir. İşte bu kitap tam olarak da böyle bir kitap. İmkansızın Şarkısı isimli kitap Haruki Murakami tarafından kaleme alınmış ve Dünya Edebiyatı açısından büyük önem taşıyan çok özel bir roman. Türkiye’nin seçkin yayınevlerinden biri olan Doğan Kitap tarafından basılan bu eserde aşk ve dostluk arasındaki çizgiye değinilmiş.

Okuyana adeta hissettiren ve orada neler olduğunu bizzat hayal ettiren İmkansızın Şarkısı adlı eserde yazar resmen kendi yeteneğini satırlara dökmüş. Ustaca yapılan tasvirler ve akıl almaz bir işleyişin ardından ortaya çok nadide bir eser çıkmış. Bundan dolayı Haruki Murakami gerçekten de tebrik edilmeli.

imkansızın şarkısı

imkansızın şarkısı

İmkansızın Şarkısı’nın Konusu Nedir?

İmkansızın Şarkısı adlı romanda bir yolculuk söz konusu. Aslında her şeyin sırrı ve hikayesi bu yolculukta saklı. Bu yolculukta ortada görünen karakter 37 yaşındadır. Yolculuk esnasında Beatles’ın herkes tarafından bilinen ve geniş bir popülariteye sahip olan Norwegian Wood adlı parçasını duyuyor. Bu parça onu Tokyo’da geçirdiği üniversite hayatına ve öğrencilik yıllarına götürüyor.

Ana karakterimizin aklında en yakın arkadaşının intiharı, kız arkadaşı, ayrılığı ve yeni bir kız arkadaş zihninde dans edip duruyor. Birbirinden özel ve çarpıcı şeylerle dolu olan bu eser kesinlikle herkes tarafından okunmalı. 352 sayfadan oluşmakta olan İmkansızın Şarkısı’nda hakikaten de İmkansızın Şarkısı söyleniyor.

Yazar: Haruki Murakami

Kitap Adı: İmkansızın Şarkısı

İSBN: 9786050929812

Sayfa Sayısı: 352

Yayın Yılı: 2015

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*