İncir Kuşları

İncir Kuşları, Sinan Akyüz’ün başarılı bir romanıdır. Bosna’da yaşanan dram gün yüzüne çıkarılır. Aşk hikâyesi dram içinde anlatılır. Hristiyan ve Müslüman iki gencin aynı kıza âşık olmasıdır. İki erkekten biri aşkına karşılık bulur. Savaş çıktığı dönem iki genç karşı karşıya gelir. Roman aslında bir genç kızın yaşamı ile savaştan çıkan kesitleri de dile getirir.

İncir Kuşları Aşk ve Dramı Anlatır

İncir Kuşları savaş sırasında yaşananları ve insanların verdiği mücadeleyi sunar. Gizli kalmış gerçekler ortaya çıkacaktır. Sinan Akyüz başarılı anlatımla hikâyeyi sevdirir. Suada Boşnak kızı olup, güzelliği dillere destandır. Piyano bölümüne girerek başarısını kanıtlar. Suada ders sırasında bir gencin sınıfa girmesi ile ondan etkilenir. Gencin adı Tarık’tır. Suada’ya Vukadin de aşıktır. Karşılığını göremez ve orduya yazılır.

İncir Kuşları

İncir Kuşları

Suada ve Tarık doludizgin aşk yaşarken sonunda nişanlanırlar. Savaşın belirmesi ile mutlu günleri sona erer. Sinan Akyüz romanı hüznü size anlatacaktır. Savaşın başlaması ile birlikte iki genç karşı cephelerde savaşa girer. Suada Müslüman olduğu için savaşta esir alınır. Vukadin, Suada’ya intikam duyduğu için esir kampında ona tecavüz eder.

Suada hamile kalır ve kendinden utanır. Piyano çalmasını keşfedenler Suadiyeden piyano çalmasını ister. O sırada öğretmeni ile karşılaşır. Tarık’ı sorar. Tarık ölmemiştir. Buluştuklarında ikisini çok güzel bir son bekliyordur. Güzel bir aşk ve savaş içinde geçen yıllar anlatılır. Beğeni listesinde ilk sıralarda yer alan kitabı okumanızı tavsiye ederiz.

 

1 Yorum

  1. rosan gülece diyor:

    Bir savaşın olması ve savaş sırasında yaşanan gelişmeler ve insanların verdiği mücadeleyi anlatıyor. Gerçekten okunması kesinlikle gereken kitaplardan.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*