İstanbul Kırmızısı

Edebiyat romanlarının önemlilerinden olan İstanbul Kırmızısı, yazar ve sinemacı Ferzan Özpetek tarafından kaleme alınmıştır. Can yayınları tarafından kitapseverler ile buluşturulan bu eser 144 sayfa olup bir solukta okuyabileceğiniz ve kitapseverlerin kütüphanelerinde bulundurması gereken önemli eserdir. Kitabın yazarı Ferzan Özpetek, yıllardır doğup büyüdüğü İstanbul’u uzun süre gözlemliyordu.

Gözlemlediği sevgi ve hüznün romanı olan İstanbul Kırmızı, sanatçının sinema eğitimi için İtalya’ya gidişine kadar ki İstanbul yaşantısındaki izleri taşımaktadır. Bu muhteşem esere seçkin kitap evlerinden ve internet adreslerindeki online sitelerden cazip fiyat koşulları ile sahip olabilirsiniz. Filmleriyle tüm dünya da adından söz ettiren yazar Ferzan Özpetek, filmlerinde olduğu gibi roman konusunda da oldukça iddialı olduğunu gösterdi.

İstanbul Kırmızısı

İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek’in İlk Romanı İstanbul Kırmızısı

Ferzan Özpetek’in ilk romanı olan İstanbul Kırmızı, İtalya’daki kitap evlerinde raflarda yerini aldı. Kitabın kapağında annesine ait bir fotoğrafı kullanan Özpetek, ‘İstanbul Kırmızısı kitabının isminin ise yazarın annesinin istediği kırmızı ojeden geldiği ifade edilmektedir. Kendisi için önemli bir değişiklik olduğunu ifade eden Özpetek, roman yazarlığını konusunda iddialı olmadığı ancak kendisi için güzel bir değişiklik olduğunu belirtti.

Filmlerinde olduğunu gibi romanlarında da son derece titiz çalışmaları yürüten yazar Ferzan Özpetek, İtalya’da yayınlanan kitabının ileriki dönemlerde Türkiye’de kitapseverler ile buluşacağı belirtildi. Yazar Ferzan Özpetek, İstanbul Kırmızı kitabını ileriki dönemlerde film yapacağını ve ölümsüzleştireceğini söyledi.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*