Mongoliad 3

Bilimkurgu alanının ünlü isimlerinden olan Neal Stephenson başta olmak üzere Greg Bear, Mark Teppo, E.D.De Birmingham, Erik Bear, Cooper Moo, J Brassey gibi önemli yazarlar bir araya gelerek kitabın bir ve ikincisinden sonra Mongoliad 3adlı romanının oluşmasını sağladılar. Kitabın oluşmasında sadece isimlerini saydığımız yazarlar değil aynı zamanda Film yapımcıları, Bilgisayar Programcıları, gibi daha birçok alandaki sektörlerin katkıları da bulunmakta.

Kitap roman haline getirilmeden önce internet üzerinde bölümler halinde okunmuş ve daha sonra akıllı telefonlar aracılığıyla okurlarıyla buluşmayı başarabilmiş yoğun ilgi üzerine de kitap haline dönüştürülmeye karar verilmiştir. Son yılların en etkileyici en sürükleyici tarih kitaplarından biri halini alan Mongoliad 3 haftanın kitapları kategorisinde yer alıyor.

Mongoliad 3

Mongoliad 3

Mongaliad 3 Siz Okurlarına Gizemli ve Aksiyonlu bir Dünya Yaratıyor

Mark Teppo, E.D.De Birmingham, Erik Bear, Cooper Moo, J Brasseygibi birçok ünlü yazarın çabaları sonucu ortaya atılan eserde Avrupa Tarihinin bir kez daha yazıldığına şahit olacaksınız. Eserin ana fikri olarak Avrupa Tarihinin Moğol İmparatorluğuna karşı vermiş olduğu mücadele diyebiliriz.

Kitapta da anlatıldığı üzere Moğol İmparatoru olan Cengiz Han komutasındaki ordular Avrupa istilasını tamamlamak üzere harekete geçerler. Cengiz Han’ın orduları Avrupa topraklarını ele geçirmeyi kafalarına koymuşlardır bir kere. Avrupa’da Krallardan tutunda köylülere kadar herkes bu sorundan muzdariptir ama her şey küçük bir o kadar da çatışmayı seven savaşçı bir grubun Cengiz Han’ı öldürmeye girişmesine kadardır. İlk iki kitaptaki destansı özellikteki gelişmeler son kitapta yerini savaş, kan, aksiyon ve gerilimin başrollerini oynadığı maceracı olaylara bırakıyor.

 

2 Yorum

  1. sevda özmen diyor:

    Mongoliad 3… Eğer bilim kurguyla ilgileniyor ve okumaktan hoşlanıyorsanız mutlaka okumanız ve bu kitabı kaçırmamanız bir kitap.

  2. oğulcan kartal diyor:

    Her zaman bilim kurguyu tercih etmişimdir çünkü hayal gücümü ve beynimi yeniliyor. Mutlaka sizlere de tavsiye ederim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*