Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin ile Verilen mücadele

Şam’da gelin Piruze’nin ilginç ve dram dolu hayat hikâyesi tüm gerçekliği ile anlatılmıştır. Piruze kocasının zumlundan kaçar ve Türkiye’ye sığınır. Oğullarını almak için mücadele başlatır. Piruze duygu yüklü bir kadındır. Eşi ise sert ve zarar veren bir yapıdadır. Piruze zulümden kaçar. Büyük mücadelesi başlar. Oğullarını kurtarmak için verdiği mücadeleyi soluk soluğa okuyacaksınız. Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin hüzünlü anlatımı ile büyük beğeni kazanmıştır.

Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin ve Anne dramı

Piruze - Şam'da Bir Türk Gelin

Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin

Eşi evlendikten sonra değişmiş ve şiddete başvurmaya başlamıştır. Sorunlar Piruze2nin çözemeyeceği durumlara dek gider. Kendini ve çocuklarını kurtarması gereklidir. Piruze – Şam’da Bir Türk Gelin çocukları için verdiği mücadele anlatılır. Piruze, eğitimli ve hoş bir bayandır. Şam’ın ileri gelen ailelerinden bir gence âşık olur evlenir. Evliliği süresince şiddet ve her türlü ihanete maruz kalınca çareyi Türkiye’ye kaçmakta bulur.

Piruze’nin kayınpederi ölünce kocasının isteği üzerine kayınvalidesinin evine taşınır.12 yıl yaşayacağı kâbus dolu günler başlamıştır. Kayınvalidesi her türlü kötülüğü yapar. Piruze’ye birçok yasak getirildi. Eşi ihanet eden ve yalancı biriydi. Piruze,İstanbul2a kaçma planı eder. Planında en yakın arkadaşları ona ihanet eder. Kocası çocuklarını vermez. Piruze avukata giderek boşanma davası açar. Çocukları ile konuşmasına izin verilmediği gibi tehditler devam eder. Piruze’nin gerçek yaşam hikâyesinin anlatıldığı kitap, etkileyici anlatımıyla beğeni kazanmaya devam edecektir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*