Sen Anlatırsın Geceyi

Şiir, günümüz insanının ilgi ile okuduğu ve ezberlediği bir edebiyat türüdür. Bu edebiyat türünde şiirler konusu ile ilgili gelmiş geçmiş en büyük şair olan William Shakespare’nin Sen Anlatırsın Geceyi isimli eseridir.

Cevat Çapan sözcükler tarafından kitapseverler ile buluşturulan bu muhteşem eser 208 sayfa olup, kitap evlerinde ve online kitap alışveriş sitelerinde cazip fiyat koşulları ile peşin ya da taksitli olarak satın alabilirsiniz. Cevat çapan bu eser de William Shakespare’in 450. Doğum yılında şiirlerinden ve oyunlarından en ünlü bölümlerini şiir severler için derledi.

Sen Anlatırsın Geceyi

Sen Anlatırsın Geceyi

Dünyanın En Büyük Şairi Shakespeare’nin Ölümsüz Şiirleri Bu Kitapta

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük şairi ve oyun yazarı olarak değerlendirilen William Shakespeare, tiyatro oyunları ve şiirleriyle insan doğasındaki her türlü duygu ve çatışmayı belleklerde yer eden ünlü deyişleriyle dile getirdi. Bu muhteşem Sen Anlatırsın Geceyi eserinde okurlar ünlü yazarın

Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni,

Değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez.

Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini,

Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz,

Değil mi ki ayaklar altında insan onuru eseri ile karşılaşırsınız. Şiir edebiyat dünyasının en önemli akımlarından birisidir. Bu akımda yerli ve yabancı yazarlar tarafından kaleme alınan ve başta aşk temalı olmak üzere birçok şiir insanlar tarafından okunmakta ve dilden dile dolaşmaktadır. Dünya da olduğu gibi ülkemizde de başta Cemal Safi olmak üzere şiir dünyasının seçkin isimleri bulunmaktadır.

 

2 Yorum

  1. mert bakır diyor:

    Her şiir kitabını okumam. Ama bu kitabın okunulması gerektiğini düşünüyorum. Akıcı ve sade bir dil kullanılmış. Herkesin okumasını kesinlikle öneririm.

  2. berra kaymak diyor:

    Resmen kitapta kültür akıyor. Öğretici bir kitap. Kesinlikle okumalısınız. :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*