Suç ve Ceza

Dünyanın edebiyat tarihinde büyük bir eser olarak nitelendirilen Suç ve Ceza kitabı Fyodor Mihailoviç Dostoyevski tarafından kusursuz bir dil ile yazılmıştır. Her kişinin kesinlikle okuması gereken bu kitap aynı zamanda herkesin kitaplığında en üst sırada yer alması gereken bir kitaptır.

Ünlü yazar Dostoyevski’nin Rusya’da yaşanmakta olan siyasi ve ekonomik olaylardan sonra yaptığı gözlemler eşliğinde 1866 yılında yazdığı ilk eser olan Rus Habercisi isimli edebiyat dergisinde bu kitap yayınlanmıştır.

Yayınlandıktan sonra büyük bir ilgi gören bu eser daha sonra kitap haline getirilerek, günümüze kadar pek çok farklı kitap ve sinema filmine ayrı ayrı ilham vererek konu olmuştur.

suç ve ceza

suç ve ceza

Suç ve Ceza Kitabının Konusu

Kitapta yer alan baş kahramanlardan Raskolnikov, Rusya’da St. Petersburg şehrinde hukuk fakültesinde eğitim görmekte olan başarılı bir gençtir. Ancak ekonomik sıkıntılar yaşadığı için eğitim hayatını devam ettirebilmek için birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntılar ile daha fazla baş edemeyen Raskolnikov, eğitim hayatına son verir ve fakülteyi bırakır.

Yaşamakta olduğu özel hayatını ve iç dünyasını zarar görecek şekilde şekillendirmeye başlayan genç zaman içerisinde kendi içinde pek çok farklı çelişkiye düşmeye başlar. Okumak için yerleştiği şehirde kirasını dahi ödeyemeyen Raskolnikov, bir taraftan alkol almaya devam ederken, bir taraftan içtiği meyhanedeki herkesin hayatlarını da karartmaya başlar. Suç ve Ceza kitabını okuduktan sonra zenginlik ve fakirlik arasındaki uçuruma daha anlamlı bakmaya başlayabilirsiniz.

Yazar: Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Kitap Adı: Suç ve Ceza

ISBN: 9789754589023

Sayfa Sayısı: 687

Yayın Yılı: 2016

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*