Süper İyi Günler / Ya da Christopher Boone’un Sıradışı Hayatı Kitabı İncelemesi

Kurgu kategorisinde yayımlanan sıra dışı bir öyküdür. Yazar Mark Haddon kitabında, engelli bir kişinin, dünyaya bakış açısını bizlere yansıtıyor. Süper iyi günler / ya da christopher boone’un sıra dışı hayatı kitabı, sağlıklı insanların çoğuz kez aklına bile gelmeyen olayları bizlere gösteriyor.

Yazar kitabında, sağlıklı insanların hayata sağlıklı bir bakış açısı ile yaklaştıklarından söz ediyor. Süper iyi günler / ya da christopher boone’un sıra dışı hayatı kitabı, bizlere farklı bir pencereden bakma imkânı tanıyor. Yazar Mark Haddon kitabında, empati sözcüğünün anlamını bizlere anlatıyor.

Süper İyi Günler / Ya da Christopher Boone’un Sıradışı Hayatı Kitabı Özeti

İnsanların tuhaf özellikleri var. Bunlardan bir tanesi de sadece bir hareketle bir sürü şeyi anlattıklarını zannetmeleridir. Bir kaş kaldırma hareketi ile birçok şeyi anlattıklarını zannediyorlar.

Süper İyi Günler / Ya da Christopher Boone’un Sıradışı Hayatı Kitabı İncelemesi

Süper İyi Günler / Ya da Christopher Boone’un Sıradışı Hayatı Kitabı İncelemesi

Gerçekten de onları anlamak da zorluk çekiyorum. Christopher boone 15 yaşında ve dünyanın en iyi dedektiflerinden bir tanesidir. Aslında kendisi bir otizm hastası ve dünyaya farklı bir pencereden bakıyor. Olayları farklı değerlendirdiği için hayal gücü de oldukça zengindir. Birçok insanın ifadelerini her zaman eksik buluyor.

Otizm hastalarının birçoğunun hayal gücü, normal insanlarınkine göre oldukça gelişkindir.

Yazar: Mark Haddon

Kitap Adı: Süper İyi Günler / Ya da Christopher Boone’un Sıradışı Hayatı

ISBN: 9789754585728

Sayfa Sayısı: 289

Yayın Yılı: 2016

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*