Takkeli Firavunlar

Son zamanların şüphesiz en ilgi gören siyaset kitabı, Takkeli Firavunlar. Kitabın yazarı ise gazeteliğe 30 yılını ve kalbini vermiş bir isim, Sabahattin Önkibar. Usta gazetecinin hayatı boyunca şahit olduğu ve bir şekilde öğrendiği tüm gerçekler kitap haline getirilmiş. Bu gerçekleri yazmak, yürek isterdi ve o yüreğin sırlarla dolu bu kitabın yazarında olduğunu gördük.

Kitabın sadece adı bile, merak uyandırıcı, Takkeli Firavunlar ve Büyük Siyasi Sırlar. Kitap sayesinde aslında gördüğümüz her şeyin gördüğümüz gibi olmadığını anlıyoruz. Zaten kimse hiçbir şey bilmese bile gerçek politikanın gördüğümüz gibi olmadığını düşünüyorduk. Bu kitap bizi yanıltmadı.

Takkeli Firavunlar

Takkeli Firavunlar

Takkeli Firavunlar ve Büyük Siyasi Sırlar

Özal, çiller ve Erdoğan döneminin perde arkasının anlatıldığı kitap, insanı hayrete düşürecek bilgiler veriyor. Kaçınılmaz olarak kitap medyaya büyük yankı uyandırdı ve çoğu köşe yazarı tarafından da dile getirildi. Kimi takdir etti, kimi de karşı durdu. Sonuç itibari ile kitabın büyük ilgi gördüğü ve en çok satanlar listesinde yer aldığını aşikar bir gerçek.

Yorum yapmadan, okumadan, dinlemeden ve araştırmadan önce hiçbir şey için karar vermemek gerekiyor. Kesinlikle okunması tavsiye edilen bir kitap ve çok akıcı bir dille yazılmış. Sabahattin Önkibar’ın sıkıcı siyasi anlatım ve usluplardan uzak durmuş olduğu açıkça görülüyor.  Bu yüzden siyaset konulu kitapları okumaktan hoşlanmayanlar bile rahatlıkla Takkeli Firavunları okuyacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*