Tanrılar Okulu

 Kişisel gelişim kitaplarının çok sayıda okuyucusu var. Bu yüzden Sinedie Yayınları’nın kişisel gelişim kategorisi arasında yayınlanan Tanrılar Okulu isimli yarı roman yarı felsefe sayılacak kitap  oldukça sevildi. Stefano D’Anna tarafından kaleme alınan eser hayatta kendini başarısız bulan anlatıcı ile onun tam aksi yönde bir karakter olan Dreamer arasında geçiyor.

Dreamer’ın düşleyen anlamına geldiği açıklandığında anlatılanlar kafamızda çok daha iyi oturuyor. Dreamer, bu sessiz adamı 9. Yüzyılda yaşamış keşiş-savaşçı ve filozof Lupelius’un Tanrılar Okulu adını taşıyan el yazmalarını bulmakla görevlendiriyor. Bu bir yerde iç dünyalara yapılan yolculuk olup çıkıyor.

tanrilar-okulu

tanrilar-okulu

Akademik Anlatımla Tanrılar Okulu

Kitap felsefe kategorisine bile konulabilir. Stefano D’Anna İtalyan bir akademisyen ve anlatımı bu yüzden yer yer didaktik bir düzeye çıkıyor. Ya da çevirmenin tercihi bu yönde olmuş. Ama sonuçta yazar bağlı olduğu Avrupa kültürünü gayet kaliteli bir şekilde okuyucusuna aktarmış oluyor. Yarı mistik, yarı dinsel öğeler, dini tarih, hatta bizim inandıklarımız uygarlığın temelidir inancı kitabın satır aralıklarında sürekli saklı.

Aynı zamanda European School of Ekonomics adlı kuruluşun sahibi olan yazar böylece kendi hayat hikayesini Dreamer’ın gözünden anlatmış oluyor. Kitapları satır çizerek okumayı sevenler bu eserde bol bol malzeme bulabilirler. Örneğin geçmişin tanrının sana verdiği bir cezadır sözü atlanacak gibi değil.

Yazar : Stefano D’Anna

Kitap adı : Tanrılar Okulu

ISBN :  9786056105203

Sayfa sayısı: 444

Yayın yılı: 2015

 

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*