Tehlikeli Temayüller

Bu kitap için kaleme aldığı 25 yazı ve makaleden oluşuyor Tehlikeli Temayüller. Kimi yazılarda popüler kültürün etkilerini işleyen yazar, kimi yazılarda zaman dışı ya da güncelliğini her dönemde koruyan meseleleri irdeliyor. Hayvan severlerin hayat felsefesinden günümüze has aile içi dinamiklere, canlı ve enerjik görünme saplantısından yaş yalanlarına kadar birçok konuyu ele alan yazar hangi konuyu işlerse işlesin Perihan Mağden’ce yazmaktan ödün vermiyor.

Perihan Mağden Bu eserinde küçük detaylardan yola çıkıp hayati meselelere açılıyor. Kapısına dadanan bir sokak kedisi, günümüzün boğucu ikili ilişkileri, özel şoförü olanlar, bir serf toplumu oluşumuz, hakikat sevmezliğimiz, giderek mankafalaşmamız ya da popüler kültürün yaratıklandırdığı yeni nesil, onun zekâsının ağlarına takılmaktan, kendine özgü hicvinden nasibini almaktan kurtulamıyor.

Tehlikeli Temayüller

Tehlikeli Temayüller

Hem Düşündüren Hem de Ferahlatan Tehlikeli Temayüller

Usta yazar, bu kitapta yer alan yazılarda sadece eleştirmekle kalmıyor içinde yaşadığımız boğucu kültürden, bizlere zorla dayatılan sahte yaşam biçiminden çıkış yolları da sunuyor. Her zaman olduğu gibi kendine has sivri kalemi, keskin zekâsı ve renkli hicvi ile eleştiriyor, düşündürüyor, güldürüyor; ancak belki de en önemlisi hele içinde yaşadığımız bu günlerde samimiliği, hayat sevgisi ve asla ödün vermezliğiyle, tek kelimeyle ferahlatıyor.

Sahibinden sıfır kilometre yazılar da küçük detaylardan gündelik yaşama dair önemsiz gibi görünen anekdotlardan yola çıkıp hayati meselelere açılıyor Perihan Mağden.

Okurken daha ilk sayfalarında eskiden sevdiğiniz aranıza soğukluk girmiş fakat özlem duyduğunuz bir arkadaşla karşılaşmış gibi hissedeceksiniz. Halen Çok satan önemli eserler arasında yerini koruyan bu kitap sizlere yeni düşünceler sunacak.

Yazar: Perihan Mağden

Kitap: Tehlikeli Temayüller

ISBN: 9786051417202

Sayfa Sayısı: 156

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*