Teşkilat-ı Mahsusa

Tüm dünya üzerinde hemen her ülkenin kendine ait istihbarat örgütleri vardır. Bu örgütler, istenilen pek çok konuda oldukça ayrıntılı açıklamalar yaparak ülkesindeki yüksek kademeli insanları bilgilendirirler. Osmanlı’nın dağılma dönemindeki istihbarat örgütü ise Teşkilat-ı Mahsusa ismini taşımaktaydı. Sahip olduğu başarı sayesinde içerisinde bulunduğu döneme de damga vurmayı başarmış oldu.

Bu istihbarat örgütü oldukça geniş bir alan içerisinde çalışmalar yapmış ve bu çalışmalar esnasında da oldukça fazla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Şükrü Altın, okurların beğenisine sunmuş olduğu bu kitap içerisinde 2. Abdülhamid’e yapılmış olan suikast ve sonrasını etkileyici bir dille anlatmaktadır. Suikast sonrasında olumlu sonuç alınamaması sonrasında Tevfik Fikret ile başlayan olaylar çok daha geniş bir alana yayılıyor.

Teşkilat-ı Mahsusa

Teşkilat-ı Mahsusa

Teşkilat-ı Mahsusa ve Dönemin Osmanlısı

Şükrü Altın bir taraftan bu örgütü okurlarına tanıtırken diğer bir taraftan da örgütün yaşadığı olaylardan yola çıkarak Osmanlının dağılış döneminde oluşan olayları oldukça gerçekçi bir dille okuyucuların beğenisine sunuyor. Okuyucular da bu sayede farklı kahramanların ağızlarından var olan durumları anlatan bu kitap ile birlikte dağılış dönemine farklı bir bakış açısıyla bakmaya başlayacaklar.

Osmanlı kitapları arasında yer alan Teşkilat-ı Mahsusa kitabı ile birlikte artık Osmanlı döneminde meydana gelen gelişmeler, farklı ve gerçekçi bir dille anlatılıyor. Bu anlatım sayesinde de okurlar insanların yaşadıkları acıları ve mutsuzlukları öğreniyor, böylece dağılış dönemini daha ilginç bir yönüyle incelemeye başlıyor.

Yazar: Şükrü Altın

Kitap: Teşkiat-ı Mahsusa

ISBN: 9786054977062

Sayfa Sayısı: 392

Yayın Yılı: 2014

 

1 Yorum

  1. Şükrü Altın diyor:

    Okutan Kitap yetkilileri,
    Teşkilat-ı Mahsusa hakkında ve benim hakkımda yaptığınız güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Selam ve saygılar
    Şükrü ALTIN

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*