Wittgenstein’ın Böceği

Felsefi boyutunda düşüncelerin ve derinliklerin ele alındığı bir kitaptır. Böcek korkusu ve düşünce âlemi birlikte ele alınır. Amaç aslında düşündürerek düşünce boyutunu ele almaktır. Düşünce deneyi ile kişilerin iç dünyalarına yolculuk yapılır. Kişilere önemli ipuçları verilir. Beyin düşündükçe ve programa konuldukça istediklerine ulaşır.Wittgenstein’ın Böceği iç dünyayı farklı bir bakışla ele alır.

Wittgenstein’ın Böceği Kişisel Gelişimi Aydınlatır

Wittgenstein'ın Böceği

Wittgenstein’ın Böceği

Yeni keşif dünyasında insanın bilinç düzeyine yolculuk yapılır. Süreç aslında bellidir. Yaşam ve yapılandırma ile beynin fonksiyonları düşünme ile şekillendirilir. Anahtar kelime düşüncedir.Wittgenstein’ın Böceği kişisel gözlemlerle örülü dünyada bakış açılarını geliştirmeyi hedefler.

Yazar Martin Cohen felsefenin boyutlarını ele aldığı kitapta içsel gözlem gücünü de sergiler. Esprili anlatımıyla bakış açılarına değişik bir boyut kazandırır. Deneyi bir hap ile anlatır. Madde ve fiziksel boyut düşünce ile birlikte ele alındığı zaman felsefi boyuta bakış açısı şekillenir. Yaşam ve çizgi bakış açısını şekillendirir.

Yazarın akıcı anlatımı okuyucuyu etkiler. Martin Cohen iyi bir gözlem gücü kullanarak içsel dünyayı ortaya koyar. Yaşamı bizlere tüm kesitleriyle sunar. Düşünme konusunda deneyler yapılarak felsefi boyutta arındırılmış içsel dünyanın somuttan soyuta geçişi anlatılır. İstek ve arzular şekillenir. Kitabı okuyanlar düşüncelerine temel olacak yeni hedefler belirlemeyi öğrenirler. Olaylar karşısında düşünceler değişir ve çizgi boyutu gelişir. Karakter analizi ve hesaplama ile düşünce yoğrulur. Seveceğiniz ve elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitaptır.

Yazar: Martin Cohen

Kitap: Wittgenstein’ın Böceği

Sayfa: 192

ISBN:  9786054972074

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*