Yaşamın Ucuna Yolculuk

Çeşitli türlerde verdiği eserleri ile Tezer Özlü edebiyatımızın çabuk kaybettiği isimlerden biridir. Türk edebiyatının gamlı prensesi Tezer Özlü ’nün Yaşamın Ucuna Yolculuk kitabı 26 kez basıldı. 1943 yılında doğup 1986 yılında hayata gözlerini yuman yazarın hayatta olmamasına rağmen eserlerinin büyük ilgi görmesi, onun başarısını bizlere gösteriyor. Başarılı yazar üslubu, tarzı ve dili ile kendi sevenlerini ve okuyucu kitlesini oluşturmayı başardı. Yazdığı ikinci romanı olan “Yaşamın Ucuna Yolculuk” Almanca Auf den Spuren eines Selbstmords (Bir İntiharın İzinde) adıyla yayımlanan metnin Türkçesidir. Yazarın bu kitabı Marburg yazın ödülünü aldı.

Yaşamın Ucuna Yolculuk Ne Anlatıyor

Yazarın ikinci romanı olan bu kitap için bir vasiyetname tarzında olduğu söyleniyor. Tezer özlü yaşamının bazı dönemlerinde psikolojik tedavi görmüştü. Bu eserinde yaşadığı ruhsal sıkıntıların neden olduğunu, hayatının ıstıraplarını farklı bir dille okuyucuya yansıtmaya çalışmıştır. Yazar dili ve üslubuyla kitaba ruhsal sıkıntılı halleri o kadar iyi ve gerçekçi yansıtıyor ki okuyanlarında aynı ruh haline bürünmeleri işten bile değil. Başarılı yazar yaşamın ucuna yolculuk adlı eserinde hepimizin zaman zaman yaşamın ucuna yaptığımız yolculuktan bahsediyor.

Tezer Özlü, eserlerinde özellikle akılda tat bırakan güzel anlatımıyla dikkat çekiyor. Okuyucuların pek çoğu aynı şekilde yazarın dilinden çok keyif aldığını söylüyor. Yaşamın Ucuna Yolculuk, yazarın mutlaka okunması gereken eserleri arasında ilk sırayı alıyor.

 Yazar:

yaşamın ucuna yolculuk

yaşamın ucuna yolculuk

Kitap Adı: Yaşamın Ucuna Yolculuk

ISBN: 9789753631549

Sayfa Sayısı:128

Yayın Yılı:2016

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*