Zizek’ten Nükteler

Çok satan kitaplar bölümümüzde sizlerle buluşan Zizek’ten Nükteler isimli yapı sizlere siyasetle felsefenin komik yüzünü yansıtacak. Felsefe ve sinema dünyasında önde gelen isimlerden olan Slovaj Zizek tarafından yazılan bu eser güzel bilgileri sizlerle buluştururken aynı zamanda esprili bölümleriyle yüzlerinizde tebessümü hiç eksik emiyor. Felsefe dünyasının içinde yaptığı esprilerle sizleri düşünmeye davet eden yazar oldukça eğlenceli bir dil kullanmış.

 

Dilimize Erkan Ünal tarafından çevrilen eser kısa sürede çok satanlar bölümüne girmeyi başardı. Yazarın diğer kitaplarından farklı olarak yazdıkları yazılardan toparlanan nüktelerden, şakalardan, politik görüşlerinden, psikolojik düşüncelerinden hatta fıkralardan oluşturulan bir eser. Zizek nüktenin felsefi bir iç görünün kısa yolu olarak kabul ediyor ve oldukça eğlenceli olduğunu vurguluyor.

 

Farklı Bir Eser Arayanlara Zizek’ten Nükteler

Zizek'ten Nükteler

Zizek’ten Nükteler

Slovaj Zizek saldırgan bir dille hazırladığı eserinde biraz kaba kelimelere yer vermiş. Ancak bu kabalık eserin içerisinde o kadar hoş duruyor ki okurken gülümsemeden edemiyorsunuz. Kendi karakteri etrafında yaptığı şakalarla okurlarını eğlendiren yazar bunu oldukça iyi başarmış. Kitabının içerisine siyasete de göndermelerde bulunan yazar görüşlerini okurlarıyla buluşturuyor. Mizahın yumuşak dokunuşlarını hissederken aynı zamanda sert eleştirilerle önemli bir kişiliğin fikirlerine tanıklık edeceksiniz.  Zizek’ten Nükteler isimli yapıtta birçok kişinin konuşmaktan çekindiği siyaset kavramını esprili bir şekilde cesurca dile getiren yazar eğlenceli bir eseri sizlere sunuyor. Okurken elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bu eser yüzünüzden gülümsemeleri eksik etmeyerek sizlere eğlenceli vakitler geçirtecek.

 

Yazar: Slovaj Zizek

Kitap: Zizek’ten Nükteler

ISBN: 9786059949019

Sayfa Sayısı: 140

Yayın yılı: 2014

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*